GUA SHA TERAAPIA

Gua sha teraapia on väga tõhus valude ja krooniliste terviseprobleemide korral. Regulaarsel kasutamisel on gua sha võimas organismi puhastaja, immuunsüsteemi tugevdaja ja tervise hoidja.

Mis on gua sha ja kuidas see käib?

Gua sha on väga pika ajalooga Idamaadest pärit ravimeetod, mille terapeutiline efekt saadakse nahapinda kraapides (gua). Meie kasutame kraapimiseks vesipühvli sarvest valmistatud kaabitsat ja kraabitavat kehapiirkonda määrime spetsiaalse gua sha õliga, mis on valmistatud ravimtaimedest. Nii kaabitsal kui ka õlil on oma osa teraapia toimes.

Teraapia võib hõlmata keha eri piirkondi, sõltuvalt kliendi probleemist, ning seda kombineeritakse mõnede massaažitehnikatega, nagu silitamine ja patsutamine. Teraapia ei ole tavaliselt valus, kuid kui esineb valu, näitab see probleemi olemasolu. Probleemi olemasolu ja tõsidust näitavad ka kraapimise käigus kehale tekkivad verevalumid (sha). Verevalumid tekivad, kui kraabitavas piirkonnas esineb mikrotsirkulatsiooni häire. Mida tõsisem on probleem, seda tumedamad on verevalumid. Verevalumid kaovad mõne päeva jooksul.

 Kraapimise käigus võivad kehale tekkida verevalumid.

Milliste probleemidega vastuvõtule tulla?

Kõige tõhusam on gua sha mitmesuguste valude ja krooniliste terviseprobleemide korral, nagu näiteks kaela- ja seljavalu; valu jäsemetes ja liigesvalu; peavalu ja pearinglus; närvivalu; külmakartlikkus, külmad käed ja jalad; ärevus, unehäired ja unetus; kehv söögiisu, seedehäired ja kõhukinnisus; ebastabiilne vererõhk; menstruatsioonihäired ning üleminekuea vaevused.

Gua sha on väga kasulik ka profülaktilistel eesmärkidel: immuunsüsteemi tugevdamine, organismi puhastamine, siseorganite funktsioonivõime ja üldise tervisliku seisundi parandamine.

Gua sha on rakendatav ka ilu teenistusse: näonaha seisundi parandamine, vananemisprotsessi aeglustumine, kehakaalu normaliseerimine.

Milline on toime ja kuidas mõjub?

Gua sha teraapia abil saab ennetada, avastada ja kõrvaldada terviseprobleeme, säilitada head tervist ja nooruslikku välimust.

Gua sha teraapia toetab keha isetervenemise võimet (immuunsüsteemi). Teraapia eesmärk on eemaldada blokeeringud energiakanalites, soodustada qi (energia) ja vere vaba voolamist, tugevdada siseorganeid ning taastada yin-yang tasakaal kehas. Teraapia tulemusena paraneb kudede hapniku ja toitainetega varustatus, kiireneb ainevahetus ja selle käigus tekkinud jääkainete eemaldumine kudedest.

Gua sha teraapia toime on kohene, eriti juhul, kui teraapiasse on tuldud valuga. Valu leevendub, lihaspinge kaob ja liikuvus paraneb. Gua sha teraapia on täiesti ohutu ja sellel ei ole kõrvaltoimeid, kuid võib eri inimestele mõjuda erinevalt. Mõnikord võivad sümptomid, millega vastuvõtule tuldi, ajutiselt hullemaks minna. Lisaks võib pärast gua sha teraapiat esineda tundlikkus töödeldud kehapiirkonnas; külmatunne või külmetus; peavalu või pearinglus; väsimus, uimasus ja unisus või energilisus ja reipus; kohene või sagedasem urineerimisvajadus; kõhugaaside teke ja roojamisvajadus; elavad emotsioonid (nt ülemeelikus, ärrituvus, härdameelsus). Need kõik on keha normaalsed reaktsioonid teraapiatele, mis tavaliselt mööduvad järgmiseks päevaks.

Väga oluline on oma keha abistamine pärast teraapiat. Keha aitamiseks ja halva enesetunde vältimiseks tuleb pärast teraapiat puhata, hoida oma keha soojas ning juua tavalisest rohkem puhast vett. Ideaalis võiks ka teraapiale järgneva päeva jooksul vältida rasket füüsilist tööd ja treeningut ning loobuda alkoholist, nikotiinist ja liigsöömisest.

NB! Gua sha ei kahjusta veresooni ja keha kudesid nagu mõnikord ekslikult arvatakse. Samuti ei asenda see arsti määratud meditsiinilist ravi ega garanteeri tervenemist arsti diagnoositud haigusest.

Kellele ei sobi gua sha?

Gua sha vastunäidustusteks on:

  • haigused, millega kaasneb verejooksu oht;
  • rasked haigused või organpuudulikkus;
  • rasked traumad;
  • pahaloomulised kasvajad;
  • infektsioossed nahahaigused;
  • lahtised haavad;
  • veenilaiendid.

Alaselja ja kõhu piirkonnas ei tehta gua sha-d raseduse ja menstruatsiooni ajal.

Mida sisaldab ja mis maksab?

Gua sha teraapia kestus on 1 tund ja hind 28 eurot. Teenus sisaldab:

  • terapeudi poolt tehtud teraapia vastavalt kliendi probleemile ja vajadusele,
  • õpetus ja kirjalik juhend koju kaasa, kuidas igapäevaselt  gua sha abil oma tervise eest hoolitseda,
  • vesipühvli sarvest valmistatud gua sha kaabits.

 Vesipühvli sarvest valmistatud gua sha kaabits.

Teadusuuringud gua sha teraapia tõhususe kohta leiad siit

Küsi küsimus või avalda arvamust siin

Registreeru vastuvõtule siin